HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Neděle 20.09.2020
 

REGION ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Destinační společnost Sokolovsko, o.p.s.

DESTINAČNÍ SPOLEČNOST SOKOLOVSKO, o.p.s.
SPOLEČNOST PRO INFORMACE A ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU

IČ : 26369168

Vznik obecně prospěšné společnosti

Vznik obecně prospěšné společnosti "Destinační společnost Sokolov" je odezvou na citelnou absenci neziskové organizace, která by koordinovala a iniciovala aktivity přesahující pravomoci jednotlivých subjektů činných v regionálním cestovním ruchu a ochraně přírody regionu Sokolovska v podmínkách stále náročnější a globalizující se konkurence v tomto segmentu národního hospodářství. Aktivita této společnosti navazuje zejména na tzv. " management destinací ", který lze charakterizovat jako vytváření a řízení silných, na trh orientovaných a systémově řízených jednotek - " destinací " .


Poslání OPS

Zřejmě největším deficitem odvětví cestovního ruchu v regionu Sokolovsko pro dosažení jeho trvalého rozvoje a dlouhodobé ekonomické výtěžnosti je plánování a sledování včetně explicitního monitorování cestovního ruchu s následnou optimalizací s cílem dosažení rovnovážné kapacity všech činností s tímto přímo či nepřímo spojených.

Posláním obecně prospěšné společnosti Destinační společnost Sokolovsko je v první řadě zajištění koordinace dlouhodobě udržitelného vyváženého rozvoje segmentu cestovního ruchu širšího regionu Sokolovska a tím zásadně napomáhat zvýšení jeho prodejnosti a pozice jako destinace na cílových trzích. Dále rovněž významná podpora pozitivní prezentace regionu v České republice i zahraničí, vzdělávání, rozvoje pracovních příležitostí, malého a středního podnikání i ochrany životního prostředí v regionu.

Tato činnost navazuje na program rozvoje cestovního ruchu a regionálního rozvoje ze strany České centrály cestovního ruchu, Ministerstva pro místní rozvoj a dalších státních institucí včetně Krajského úřadu Karlovarského kraje až po programy rozvoje jednotlivých měst, obcí a dalších subjektů.


Destinační společnost

Základním úkolem destinační společnosti je pak propojit právně samostatné poskytovatele služeb v cestovním ruchu do uskupení, které může v závislosti na místním kontextu plnit řadu úkolů, od koordinace nabídky až po návštěvnický management.

Právě management destinací má jako jeden ze základních prvků přispět k rozvoji cestovního ruchu a následnému ekonomickému rozvoji všech sdružených jednotek v příslušném území, i když individuální jednotky mohou vůči sobě v rámci regionu zaujímat konkurenční postavení.

Rozhodujícím faktorem ve vývoji destinací je pak požadavek, aby z relativně samostatně existujících míst, podniků a subjektů provozujících infrastrukturu služeb cestovního ruchu vznikla strategicky řiditelná a v rámci mezinárodního trhu konkurenceschopná jednotka s možností dynamického rozvoje.

Základní podmínkou je, aby systémově řízená destinace měla příslušnou organizaci a management (destinační společnost), která je mimo jiných zdrojů zejména v položce stabilizující složky rozpočtu financována klíčovými subjekty cestovního ruchu v regionu. Ostatní prostředky jsou poskytovány na základě projektů a dotací (grantů) na jednotlivé akce strukturálními fondy EU, MMR, ČCCR, Euroregionu Egrensis, Karlovarským krajem a dalšími zdroji. Další finanční prostředky jsou čerpány z běžných rozpočtových zdrojů účastníků na jednotlivé akce a v rámci DS pouze koordinovány ( viz běžné roční plány společností ).

Destinace cestovního ruchu je přirozeným celkem, který má z hlediska podmínek rozvoje cestovního ruchu jedinečné vlastnosti, odlišné od jiných destinací. Pro zahraniční návštěvníky může být destinací celá země nebo některý její region, případně město. Schopnost turistických regionů obstát v rostoucí konkurenci je z velké míry ovlivněna způsobem řízení a organizace cestovního ruchu na jejich území.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Destinační společnost Sokolovsko, o.p.s.
RNDr. Miroslav Vidlák, ředitel
Husovy Sady 2044
356 01 Sokolov
Česko (CZ)
tel: (+420) 352 627 888
(+420) 605 271 939

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Sokolovsko.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 2, 01.12.2004 v 15:19 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR