HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Neděle 20.09.2020
 

REGION ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Katalog KUDY Z NUDY
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

10 Západočeský lázeňský trojúhelník

ZÁMEK KYNŽVART CHEB KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HORNÍ SLAVKOV KRÁSNO HRAD LOKET HRAD VILDŠTEJN, SKALNÁ NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ REZERVACE  SOOS HRAD OSTROH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ HRAD LOKET ZÁMEK KYNŽVART KRÁSNO KOMORNÍ HŮRKA - NEJMLADŠÍ SOPKA V ČR CHEB HORNÍ SLAVKOV FRANTIŠKOVY LÁZNĚ TO 10 Západočeský lázeňský trojúhelník
...splynout s přírodou...
Pro každého jednou nastane chvíle, kdy si chce odpočinout od rychlého životního tempa. Nedělat nic - jen hodně spát, hodně odpočívat, načerpat nové síly, elán a zdraví. Nechat se hýčkat, masírovat, opečovávat - a prostě být v pohodě. Skvělým místem pro takovou regeneraci těla i duše je právě oblast západočeského lázeňského trojúhelníku. Naše i zahraniční hosty přitahují zdejší minerální prameny už stovky let; v návštěvních knihách vybraných lázeňských domů si můžete přečíst jména takových celebrit, jakými byli například anglický král Eduard VII., Napoleon III., hudební skladatelé F. Chopin a R. Wagner, spisovatelé J. W. Goethe, M. Twain a F. Kafka; vábení zdejší věhlasných lázeňských středisek neodolal ani slovutný otec psychoanalýzy S. Freud. A co víc? Cyklistika, pěší túry a výlety k okolním pamětihodnostem, tenis, golf a jezdectví, v létě vodní sporty a zimě třeba běžky - tedy přesně to, co patří k dokonalému pobytu v lázních.

- Františkovy Lázně - proslulé lázně s 21 minerálními prameny. Zajímavá městská památková rezervace s typickým šachovnicovým půdorysem, obklopená rozsáhlými parky a lesoparky.
- Horní Slavkov - hornické město, proslavené těžbou cínu. V 18. století vznik první manufaktury na výrobu porcelánu (Haas a Czjzek). Muzeum s expozicí historie města, hornictví, cínařství a výroby porcelánu.
- Cheb - jedno z nejstarších měst České republiky, románský hrad s cennou pozdně románskou kaplí. Malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem, vyhlídka z Černé věže.
- Komorní Hůrka - nejmladší skutečná sopka v Čechách, která byla činná ještě na počátku čtvrtohor asi před milionem let. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, ve skále nad průzkumnou štolou pamětní deska.
- Krásno - zpřístupněný areál dolu Vilém s unikátním těžním parním strojem a hornickou expozicí. Na Krásenském vrchu zajímavá kamenná rozhledna s vnějším spirálovým schodištěm.
- Zámek Kynžvart - lázeňské městečko s klasicistním zámkem politika a kancléře K. V. Metternicha v rozlehlém anglickém parku s drobnými salety. Zámecká knihovna s vzácnou sbírkou prvotisků a grafických listů, kabinet kuriozit.
- Hrad Loket - městská památková rezervace s raně gotickým, renesančně upraveným hradem. Expozice skla, porcelánu a knižní vazby, ve vězeňských kobkách multimediální výstava středověkých mučicích nástrojů a útrpného práva.
- Mariánské lázně - nejmladší lázně západočeského lázeňského trojúhelníku s více než stovkou minerálních pramenů. Působivá lázeňská architektura, golfové hřiště, rozhledna, park miniatur, kolonáda se zpívající fontánou.
- Hrad Ostroh (Seeberg) - románský hrad z 12. století s rytířským sálem, černou kuchyní a sklepením. Muzejní expozice karlovarského porcelánu, národopisné sbírky, ukázky měšťanských interiérů 19. století. V předhradí lidové stavby z okolí.
- Národní přírodní rezervace SOOS - rozlehlé rašeliniště a minerální slatiniště s tzv. bahenními sopkami. Naučná stezka vedená po dřevěných povalových chodníčcích, přírodní geologický park a muzeum pravěkých zvířat s modely v životní velikosti.
- Hrad Vildštejn - jeden z nejzachovalejších románských hradů a zřícenina barokního zámku v obci Skalná. Ve sklepení archeologická expozice o dějinách hradu s ostatky zaživa zazděné Bílé paní.

LOKALIZACE

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 20.04.2005 v 06:45 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR